Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Fri. 25 vs. #1 Delaware Valley @ Disney World Final L, 19-14
  at Hazleton Area Final W, 24-10
  at Western Wayne Final L, 35-0
  at Dallas * Final L, 54-7
  at Pittston Area * Final W, 34-15
  at #1 Dunmore Final L, 28-18
  at Honesdale Final L, 38-8
  at #5 Old Forge Final L, 44-0
  at Lackawanna Trail * Final L, 25-21
  at Lakeland Final W, 63-14
  at Riverside Final W, 42-19
  at North Penn Final L, 14-10
  at #5 Scranton Final L, 58-48
  at Nanticoke Final L, 33-21
  at Wallenpaupack Final W, 7-3
  at Central Mountain Final W, 34-7
  at #4 Lake-Lehman * Final L, 30-23
Sat. 26 vs. Holy Redeemer @ Lake-Lehman HS Final L, 44-0
  at Susquehanna * Final L, 32-18
  Battle For The Bluestone
  at Abington Heights Final W, 50-0
 
September
Fri. 1 at #4 North Pocono Final L, 44-13
  at Berwick * Final L, 23-7
  at Carbondale * Final W, 38-12
  at Crestwood * Final L, 21-18
  at #5 Valley View Final W, 28-24
  at Lackawanna Trail * Final W, 34-7
  at #5 Western Wayne Final L, 34-0
  at Blue Mountain Final L, 40-0
  at Wyoming Valley West * Final W, 17-15
  at Honesdale Final W, 34-13
  at #3 Lake-Lehman * Final W, 25-7
  at Montrose Final W, 28-6
  at Mid Valley * Final L, 40-20
  at Tunkhannock * Final W, 36-20
  at West Scranton Final W, 35-19
  at #2 Williamsport Final L, 49-26
  at Nanticoke Final L, 50-13
Sat. 2 at Holy Cross * Final W, 42-7
  at #2 Scranton Prep Final L, 42-0
  vs. Holy Redeemer @ Lake-Lehman HS Final W, 54-21
Thu. 7 at GAR Final W, 45-6
Fri. 8 at Wyoming Area * Final W, 17-14
  at Carbondale * Final L, 26-13
  at Crestwood * Final W, 27-14
  at Dallas * Final L, 38-7
  at Wyoming Valley West Final W, 35-25
  at #1 Dunmore * Final L, 41-7
  at Hanover Area * Final W, 21-12
  at Hazleton Area * Final W, 28-26
  at Tunkhannock Final W, 43-31
  at Lake-Lehman Final W, 42-0
  at #3 Old Forge * Final L, 48-0
  at Riverside * Final W, 19-18
  at #4 North Pocono Final L, 34-17
  at #5 Northwest Final W, 35-7
  at #3 Scranton Final L, 28-21
Sat. 9 at Holy Cross * Final W, 55-0
  at Holy Redeemer Final W, 42-0
  at Abington Heights Final L, 21-7
Thu. 14 at GAR * Final W, 50-12
Fri. 15 at #5 Berwick * Final L, 56-0
  at Hazleton Area Final L, 47-19
  at Lakeland * Final W, 30-14
  at #6 Dallas Final W, 35-17
  at #1 Delaware Valley Final L, 42-0
  at Riverside * Final W, 35-0
  at Hanover Area Final W, 40-15
  at #4 Western Wayne Final L, 53-0
  at Honesdale Final W, 32-21
  at Northwest Final W, 27-6
  at Meyers * Final L, 26-7
  at #3 Scranton Final L, 42-35
  at Valley View Final L, 58-20
  at Wyalusing Final W, 34-7
  at #2 Williamsport * Final W, 48-34
Sat. 16 at Holy Cross * Final W, 35-8
  at Susquehanna * Final W, 42-13
  at Coughlin * Final L, 17-14
Fri. 22 at #5 Valley View Final L, 48-13
  at #3 Berwick Final W, 17-6
  at Coughlin Final L, 28-13
  at Pottsville Final L, 13-7
  at Wyoming Valley West Final W, 31-18
  at #1 Delaware Valley Final L, 41-0
  at #1 Dunmore * Final L, 41-0
  at Pittston Area Final L, 35-13
  at Lake-Lehman * Final L, 28-14
  at Wallenpaupack Final W, 34-13
  at #5 Lackawanna Trail * Final L, 34-20
  at Mid Valley * Final W, 36-14
  at Montrose * Final W, 40-10
  at Nanticoke * Final W, 20-15
  at West Scranton Final W, 35-20
  Bell Game
  at Tunkhannock Final W, 32-24
  at #6 Williamsport Final L, 45-38
Sat. 23 at Susquehanna * Final W, 30-15
  at Holy Redeemer * Final W, 30-9
  at #2 Scranton Prep Final L, 24-0
Thu. 28 at GAR Final W, 41-6
Fri. 29 at Coughlin * Final W, 24-6
  at Carbondale * Final W, 28-14
  at Montrose * Final W, 41-0
  at Wyoming Area Final L, 54-14
  at Northwest * Final L, 42-14
  at #4 Western Wayne * Final L, 41-14
  at Lake-Lehman Final L, 49-31
  at Susquehanna * Final W, 27-6
  at North Pocono * Final L, 28-20
  at Riverside * Final W, 24-12
  at #2 Scranton Final W, 38-34
  at Wallenpaupack Final L, 28-21
Sat. 30 at Abington Heights Final W, 51-34
  at Holy Cross * Final W, 49-7
  at #2 Scranton Prep * Final L, 35-34
  at #1 Delaware Valley Final L, 28-14
  at #6 Meyers Final W, 42-0
  at Crestwood Final L, 35-7
 
October
Fri. 6 at Wyoming Valley West Final L, 38-7
  at Pittston Area * Final W, 36-0
  at Carbondale * Final L, 41-13
  at Meyers Final W, 35-7
  at Tunkhannock * Final W, 42-18
  at #5 Dallas Final L, 21-20
  at #2 Williamsport Final W, 55-17
  at #1 Dunmore * Final L, 35-0
  at Hanover Area * Final W, 55-22
  at Hazleton Area Final L, 34-8
  at Athens Final L, 52-7
  at Honesdale * Final W, 37-0
  at #3 Old Forge * Final L, 32-20
  at Nanticoke * Final W, 42-21
  at Lakeland * Final L, 32-20
  at Mid Valley * Final L, 21-3
  at North Pocono * Final L, 21-12
  vs. West Scranton * @ PNC Field Final W, 46-20
Sat. 7 at GAR Final W, 44-7
Fri. 13 at Honesdale * Final W, 29-28
  at Wallenpaupack * Final L, 42-0
  at #2 Berwick Final L, 44-22
  at Montrose * Final W, 41-21
  at Hanover Area * Final W, 42-7
  at Wyoming Area * Final - OT W, 21-20
  at #5 Scranton * Final W, 45-7
  at Mid Valley * Final W, 49-0
  at #6 Northwest * Final L, 45-8
  at Lake-Lehman * Final L, 35-7
  at #5 Lackawanna Trail * Final L, 41-12
  at Meyers Final L, 27-16
  at #6 Valley View * Final - OT L, 28-21
  at #4 Western Wayne * Final W, 49-7
  at Hazleton Area Final W, 20-14
  at Pittston Area Final L, 46-21
Sat. 14 at Holy Cross * Final W, 42-6
  at Coughlin Final W, 55-10
  vs. Lakeland * @ PNC Field Final W, 43-7
  RailRider Bowl
Fri. 20 at #2 Berwick Final L, 41-14
  at #1 Dunmore * Final L, 49-0
  at Pittston Area * Final L, 21-14
  at Crestwood Final W, 39-7
  at #4 Dallas Final W, 16-13
  at #1 Delaware Valley * Final L, 44-7
  at GAR * Final L, 30-13
  at #3 Old Forge * Final L, 53-7
  at Nanticoke * Final L, 57-14
  at North Pocono * Final L, 42-28
  at Riverside * Final W, 29-18
  at Montrose * Final W, 41-17
  at #6 Northwest * Final L, 23-21
  at Mid Valley * Final L, 27-6
  at West Scranton * Final W, 50-20
  at Tunkhannock Final W, 42-35
  at #4 Western Wayne * Final W, 35-7
  at Wyoming Area Final L, 58-42
Sat. 21 at Abington Heights * Final W, 31-19
Fri. 27 at #4 Williamsport * Final L, 32-27
  at Carbondale * Final L, 35-14
  at Wyoming Valley West Final L, 42-0
  at Crestwood Final W, 35-0
  at Dallas Final L, 37-6
  at #3 Old Forge * Final W, 41-12
  at Hanover Area * Final W, 44-0
  at #3 Valley View * Final L, 34-16
  at Lackawanna Trail * Final L, 48-0
  at Lakeland * Final L, 35-28
  at Tunkhannock Final W, 27-17
  at Wyoming Area * Final W, 24-21
  at Wallenpaupack * Final L, 35-7
  at West Scranton * Final W, 27-19
Sat. 28 at Abington Heights * Final W, 55-7
  at Susquehanna * Final L, 47-14
  at Meyers * Final - OT L, 26-19
  at #2 Scranton Prep * Final L, 34-7
  at Holy Redeemer Final L, 27-26
  McCarthy Stadium
 
November
Fri. 3 at #4 Berwick Final L, 42-0
  Class 4A Quarterfinal
  at #6 Dallas Final W, 28-0
  Class 4A Quarterfinal
  at #2 Valley View Final L, 51-0
  Class 4A Quarterfinal
  at North Pocono Final L, 48-15
  Class 4A Quarterfinal
  at Wyoming Valley West Final L, 63-14
  Class 5A Semifinal
  at #1 Delaware Valley Final L, 49-28
  Class 6A Subregional Semifinal
  at #3 Williamsport Final W, 28-27
  Class 6A Subregional Semifinal
  at #2 Scranton Prep Final L, 42-0
  Class 3A Semifinal
  at #3 Western Wayne Final - OT W, 27-26
  Class 3A Semifinal
  at #1 Dunmore Final L, 34-13
  Class 2A Semifinal
  at Carbondale Final L, 30-20
  Class 2A Semifinal
  at #4 Old Forge Final L, 29-22
  Class 1A Championship
  at Nanticoke Final L, 58-12
  Eastern Conference Class 3A Final
  at Northwest % Final - 3OT L, 31-30
  Eastern Conference Class 1A Final
Thu. 9 at Wallenpaupack Final W, 35-7
Fri. 10 at #1 Delaware Valley Final L, 31-3
  District 2/4 Class 6A Subregional Championship
  at #2 Valley View Final L, 40-7
  Class 4A Semifinal
  at #3 Berwick Final L, 48-14
  Class 4A Semifinal
  at #2 Scranton Prep Final L, 54-7
  Class 3A Championship
  at #1 Dunmore Final L, 35-8
  Class 2A Championship
  at Delaware County Christian Final W, 41-0
  PIAA District 1/2 Class 1A Subregional
Fri. 17 at #3 Berwick Final - 2OT W, 24-17
  Class 4A Championship
  vs. State College @ Danville HS Final L, 21-14
  PIAA Class 6A First Round
  at Whitehall Final W, 32-21
  PIAA Class 5A First Round
  vs. Loyalsock Township @ Williamsport Stadium Final W, 31-28
  PIAA Class 3A First Round
  vs. Newport @ Susquehanna Twp HS Final W, 35-6
  PIAA Class 2A First Round
  vs. Williams Valley @ Lehighton HS Final L, 44-25
  PIAA Class 1A First Round
Fri. 24 vs. Scranton Prep @ Bethlehem Area School District Stadium 7:00 PM
  PIAA Class 3A Quarterfinal
  vs. Valley View @ Northern Lehigh HS 7:00 PM
  PIAA Class 4A Quarterfinal
Sat. 25 vs. Dunmore @ Hersheypark Stadium 12:30 PM
  PIAA Class 2A Quarterfinal
  vs. Archbishop Wood @ Northern Lehigh HS 1:00 PM
  PIAA Class 5A Quarterfinal
* Conference
% Post season